Sweet & Soul

Chleb z pietruszką, oliwkami i prażonym słonecznikiem

Parę bochenków już w życiu upiekłam, więc dzisiaj pokusiłam się o mały eksperyment i po raz pierwszy sama wymyśliłam przepis.
Chleb jest prosty, wystarczy wymieszać składniki i  pozostawić do wyrośnięcia. Oby i Wam posmakował.

Składniki:  

Podprażyć słonecznik na suchej patelni, odstawić do przestudzenia. Drobno posiekać natkę    i pokroić oliwki w niezbyt grube plasterki (ja kroiłam na 3 części). Pozostałe składniki wymieszać dokładnie mikserem z haczykowatymi końcówkami. Dodać słonecznik, oliwki i natkę i delikatnie wymieszać na najniższym stopniu tylko tyle, by w miarę równomiernie rozmieścić składniki. Keskówkę wysmarować olejem i posypać mąką razową 2000. Przełożyć masę chlebową, przykryć ściereczką i odstawić do wyrośnięcia. Czas może się wahać od 4 do 7 h w zależności od temperatury w pomieszczeniu. Mi zajęło to 5h.

Nagrzać piekarnik do 210°C i piec 15 minut. Następnie zmniejszyć do 190°C i dopiekać ok. 35 minut. Wyjąć z piekarnika, odstawić na jakieś 20 minut, by temperatura nieco spadła. Delikatnie podważać szpatułką boki, by cały bochenek wyszedł. Pozostawić do całkowitego wystudzenia (co akurat w moim przypadku jest niemożliwe, bo kocham gorące piętki z masłem i odrobiną soli 🙂 )

Chleb3 Chleb1 Chleb2

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *